Náš mobilní telefon nosíme neustále v naší kapse nebo kabelce. Chceme jej mít stále při ruce a ve chvíli, kdy tomu tak není, tak máme nepříjemný pocit, že nám může něco ujít. Mobily se staly nezbytnou součástí našich životů a vzhledem k jejich mnoha rozšířeným funkcím by to nikdo z nás nechtěl měnit. Jsou ale opravdu tak skvělé, jak to vypadá? Naše životy nám zjednodušují, kde se dá. Pomáhají nám urychlit komunikaci mezi blízkými, ale i mezi lidmi ze zaměstnání, můžeme si dohledat informace, které potřebujeme, dále nám mohou pomoci hlídat si zdravý životní styl či dokonce zhubnout nějaká kila navíc.
Můžeme si stáhnout aplikace všech druhů, které nám zorganizují den, uloží pro nás důležité vzpomínky, připomenou nám důležitou událost, dále, že musíme pít dostatek vody a probudí nás do práce či do školy. To je jen zlomek toho, co dnešní mobily dokážou. Čemu se ale vyvarovat? Všichni víme, že se v posledních pár letech velice rozmohly především mezi mladšími sociální sítě. Málokdy potkáme někoho, kdo si nikdy nevytvořil účet na žádné z těchto platforem. Mezi nejznámější sociální sítě patří například Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Snapchat, mezi těmi nejmladšími se rychlostí blesku šíří TikTok.
Ne všechny tyto sociální sítě jsou ale dostatečně zabezpečené a na některých z nich číhá nebezpečí doslova na každém rohu. Většina těchto sociálních sítí je především z důvodu bezpečí omezena věkem. To se dá ale zcela jednoduše obejít. Při registraci neprobíhá žádné ověření, stačí si jen upravit své datum narození či zaškrtnout políčko. Na dodržování těchto pravidel by měli dohlížet rodiče. Není jednoduché hlídat své děti u toho, co dělají, když se pohybují na internetu, obzvlášť v případě, že svůj první mobil dostanou v příliš brzkém věku a mají pak dostatek času se s tím naučit a vše prozkoumat. Je důležité dohlížet na to, co naše ratolesti dělají na sociálních sítích, nebo je alespoň naučit, jak se takovému nebezpečí na internetu bránit.